Transfery: Dominik Witczak w GKS-ie Katowice

GKS Katowice pozyskał nowego atakującego. Przez najbliższe dwa sezony, barwy klubu ze Śląska będzie reprezentował Dominik Witczak.

Trwa budowa składu GKS-u Katowice na przyszły sezon. Dziś, po Emanuelu Kohucie i Marcinie Komendzie, do zespołu Piotra Gruszki dołączył utytułowany atakujący, Dominik Witczak.

Dominik Witczak jest wychowankiem rodzinnego Salosu Ostrów Wielkopolski. Potem przeniósł się do SPS Zduńska Wola, skąd trafił do Skry II Bełchatów. Po trzech sezonach został włączony do pierwszej drużyny żółto-czarnych, wygrywając z nią mistrzostwo Polski i brązowy krążek Ligi Mistrzów. Następnie przez dziewięć lat był siatkarzem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą święcił największe sukcesów. W biało-niebiesko czerwonych barwach został mistrzem, wicemistrzem i brązowym medalistą krajowych rozgrywek. Trzykrotnie zdobywał też Puchar Polski, a w 2012 roku wywalczył srebrny krążek Pucharu CEV. W sezonie 2015/2016 był wypożyczony do Asseco Resovii Rzeszów.

– Dominik świetnie wpisuje się w model naszej drużyny. Z jednej strony stawiamy na młodość i na pozycji atakującego mamy Karola Butryna. Z drugiej ważne jest doświadczenie, więc Dominik jest idealnym siatkarzem. Przez ostatni sezon Karol trzymał równą, wysoką formę i oby tak było dalej. Musimy mieć jednak dwóch dobrych graczy na tej pozycji. Przed nami ciężki sezon, bo dwie ostatnie drużyny spadną z PlusLigi, a jedna będzie zagrożona barażem. Myślę, że Dominik jest zawodnikiem, który bardzo pomoże nam utrzymać stabilny poziom przez całe rozgrywki – twierdzi prezes siatkarskiej sekcji GieKSy, Dariusz Łyczko.

źródło, fot.: siatkowka.gkskatowice.eu

Facebook Comments