Ciekawy transfer ogłosił klub z Olsztyna. Ich drużynę w nadchodzącym sezonie wzmocni ukraiński środkowy, Dmytro Teryomenko. Mierzący dwa metry zawodnik grał już w polskiej lidze. W sezonie 2017-18 reprezentował barwy Czarnych Radom.

Teryomenko ostatnie dwa sezony spędził we francuskim VB Tours. W 2019 roku sięgnął po Mistrzostwo i Puchar Francji. W minionym sezonie, w 24 rozegranych spotkaniach zdobył 244 punkty – 163 w ataku, 50 blokiem i 31 w polu zagrywki. Dima jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Ukrainy, z którą na Mistrzostwach Europy w 2019 roku, zajął 7. miejsce.

Sezon 2020/2021 to powrót Dmytro Teryomenko do PlusLigi. Ukraiński środkowy będzie bronił barwy Indykpolu AZS Olsztyn!

– Jestem szczęśliwy z powrotu do Polski – przyznaje Dmytro Teryomenko. – Bardzo chciałem wrócić do Polski, ponieważ podoba mi się tutaj, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Kiedy otrzymałem ofertę z Olsztyna, nie zastanawiałem się zbyt długo. Decyzję podjąłem dość szybko, ponieważ wiedziałem, że będzie to dla mnie dobry wybór. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie udany dla nas wszystkich. Damy z siebie wszystko i chcielibyśmy walczyć o wysokie miejsca.

– Nie udało nam się zatrzymać na nowy sezon reprezentanta Iranu – Seyeda, dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania doświadczonego i wartościowego następcy – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z Dimą i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest znajomość PlusLigi przez reprezentanta Ukrainy. Jestem przekonany, że Dima będzie wzmocnieniem naszej drużyny.

Kontrakt ukraińskiego środkowego będzie obowiązywał przez rok. Dmytro Teryomenko w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 12.

źródło/foto: Indykpol AZS Olsztyn