Dawid Woch zamierza kontynuować karierę we Francji. Młody środkowy przenosi się z MKS-u Będzin do Nice VB, z którym podpisał siedmiomiesięczny kontrakt. – Liga francuska to dla mnie spore wyzwanie, chcę się tam rozwijać – komentował siatkarz. Nice VB po siedmiu kolejkach zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli. Mają na swoim koncie trzy zwycięstwa i cztery porażki.

Liga francuska ma coraz mocniejszą pozycję w Europie i coraz większe wymagania. Dasz sobie radę?

Dawid Woch: Generalnie wszystko potoczyło się bardzo szybko, niemal z dnia na dzień. Liga francuska to dla mnie spore wyzwanie, chcę się tam rozwijać. Poza tym to liga mocna sportowo i atrakcyjna dla każdego zawodnika. Na razie adaptuję się w nowym miejscu.

Co wiesz o swoim nowym klubie, jakie masz oczekiwania po ewentualnych występach w Nice VB?

Wiem, że to mocny klub, który wygrał w sezonie 2015/2016 rozgrywki Ligue B. W drużynie występuje Yoann Jaumel, reprezentacyjny rozgrywający, o którym słyszałem wiele dobrego. Jest także Adam Bartoš, Czech, który nie tak dawno grał w BBTS-ie Bielsko-Biała. W poprzednim sezonie w Nicei występował Miloś Terzić, aktualnie gracz Cuprum Lubin. Jest trochę znanych twarzy i myślę, że będzie dobrze.

Jak długim kontraktem związałeś się z Francuzami?

Podpisałem siedmiomiesięczny kontrakt, obejmujący pięć miesięcy grania. Wszystko zależy od tego, jak daleko zajdziemy w rozgrywkach play-off. W okresie Świąt Bożego Narodzenia będzie przerwa i wówczas zamierzam pojawić się w Polsce.

Lazurowe Wybrzeże to chyba dobre miejsce na rozwój kariery…

Jestem w tym klubie po to, by walczyć, by pokazać się na boisku z jak najlepszej strony i rozwinąć się sportowo. To dla mnie idealne miejsce także z innych względów. Klimat śródziemnomorski na pewno będzie mi sprzyjać, u nas fatalna pogoda, zimno, a tam 18 stopni. Nie byłem wcześniej we Francji, ale słyszałem o niej wiele ciepłych słów. Francuzi są przede wszystkim bardzo mili i gościnni dla przyjezdnych.

Co chciałbyś na koniec powiedzieć kibicom MKS-u Będzin?

Chciałbym im podziękować za niesamowite wsparcie w trakcie meczów i poza nimi.

źródło: mksbedzin.pl