GKS Katowice skompletował skład na sezon 2018/2019. Ostatnim graczem, który w tym okienku dołączył do śląskiego klubu jest Dawid Woch.

Dawid Woch to jeden z najbardziej utalentowanych środkowych w Polsce. Pierwsze siatkarskie szlify zdobywał w Młodej Lidze, gdzie występował w barwach AZS-u Częstochowa. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie w 2016 roku został wicemistrzem I ligi. Po ukończeniu szkoły trafił do plusligowego MKS-u Będzin, a ostatni sezon spędził we francuskim Nice VB.

21-letni środkowy odnosił spore sukcesy w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Jest mistrzem Europy kadetów i juniorów, mistrzem świata kadetów i triumfatorem Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy czy turnieju EEVZA kadetów.

– Dawid to młody i ambitny zawodnik, który bardzo dobrze wpisuje się w naszą drużynę. Jestem przekonany, że wzmocni rywalizację na środku siatki i będzie chciał się rozwijać w naszym klubie pod okiem Piotra Gruszki – mówi Dariusz Łyczko, prezes siatkarskiej sekcji GieKSy.

Woch jest ostatnim zawodnikiem, który wzmocni katowicki zespół w tym okienku transferowym. Wcześniej kontrakty z GKS-em podpisali Dawid Ogórek, Tomas Rousseaux, Wojciech Sobala, Dominik Depowski i Bartosz Krzysiek.

– Widzę w tym klubie dużą szansę na rozwój. Bardzo przemawia do mnie osoba trenera Piotra Gruszki i jestem pewny, że mogę się od niego wiele nauczyć. W GKS-ie chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Uważam, że PlusLiga jest dużo lepsza od ligi francuskiej. Wiem, że to będzie dla mnie dużo cięższe wyzwanie, żeby namieszać w zespole i na boisku w trakcie meczów, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby grać jak najwięcej – przyznaje 21-latek.

Skład GKS-u Katowice na sezon 2018/19:

Rozgrywający: 
Marcin Komenda, Maciej Finałek

Środkowi: Emanuel Kohut, Wojciech Sobala, Bartłomiej Krulicki, Dawid Woch

Atakujący: Karol Butryn, Bartosz Krzysiek

Przyjmujący: Gonzalo Quiroga, Tomas Rousseaux, Rafał Sobański, Dominik Depowski

Libero: Bartosz Mariański, Dawid Ogórek

źródło, fot: siatkowka.gkskatowce.eu