GKS Katowice pozyskał pierwszego zawodnika w tym okienku transferowym. Do ekipy z Górnego Śląska dołączył 27-letni libero, Dawid Ogórek.

Dawid Ogórek jest pierwszym siatkarzem, który wzmocnił katowicki zespół przed sezonem 2018/2019. 27-letni libero pierwsze szlify zdobywał na parkietach Młodej Ligi, gdzie występował w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jego kolegą z drużyny był wtedy obecny atakujący GieKSy, Karol Butryn. Później Ogórek przeniósł się do II-ligowego Spodku Katowice, skąd trafił do Aluron Virtu Warty Zawiercie. Z żółto-zielonymi w 2014 roku wywalczył awans na zaplecze PlusLigi, a trzy lata później do samej ekstraklasy. Przed ubiegłym sezonem dołączył do Lechii Tomaszów Mazowiecki, w barwach której został wicemistrzem I ligi.

Z pozyskania Ogórka cieszy się dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u, Dariusz Łyczko. – Dawid wpisuje się bardzo dobrze w naszą drużynę. To waleczny i ambitny zawodnik, a takich nam właśnie potrzeba. Jestem spokojny o pozycję libero, bo Dawid z Bartoszem Mariańskim będą się z pewnością uzupełniać – mówi.

Wcześniej z GieKSą pożegnał się inny libero, Adrian Stańczak.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu