Spore ruchy kadrowe poczynili działacze Asseco Resovii Rzeszów. Kontrakt z klubem o kolejny rok przedłużył Dawid Dryja, zaś sześciu innych siatkarzy nie zobaczymy już w rzeszowskim zespole.

Dawid Dryja jest wychowankiem UKS-u MOSIR Jasło, a do Asseco Resovii po raz pierwszy trafił przed sezonem 2011/2012. Nie miał wtedy jednak szans na wywalczenie miejsca w składzie, więc kolejne dwa lata spędził ogrywając się w warszawskiej Politechnice i Effectorze Kielce. Do Rzeszowa wrócił w 2014 roku. W biało-czerwonych barwach został mistrzem i wicemistrzem Polski. Przed trzema laty zdobył również srebrny medal Ligi Mistrzów, ulegając w finale wielkiemu Zenitowi Kazań.

25-letni środkowy jest czwartym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z Asseco Resovią. Wcześniej podpisy pod nowymi umowami złożyli Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański i Thibault Rossard.

Rzeszowski klub ogłosił również, że jego szeregi opuszcza aż siedmiu graczy. W barwach Asseco Resovii nie zobaczymy już kapitana, Jochena Schoepsa, a także Lukasa Tichacka, Pawła Ruska, Aleksandra Śliwki, Michała Kędzierskiego, Dominika Depowskiego i Elvissa Krastinsa.

źródło: assecoresovia.pl
fot: CEV