Hit transferowy w wykonaniu Aluron Virtu Warty Zawiercie! Beniaminek PlusLigi poinformował dziś o pozyskaniu środkowego reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Davida Smitha. 

David Smith to 32-letni środkowy, który ostatni sezon spędził w innym zespole naszej ligi, Cerrad Czarnych Radom. W Zawierciu, podobnie jak w poprzednim zespole, będzie występować z numerem 15 na koszulce. W ubiegłym sezonie rozegrał 120 setów, zdobywając w sumie 264 punkty.

– Bardzo się cieszę, że mogę przyjść do zespołu z ZawierciaAluron Virtu buduje bardzo interesujący skład, który może sporo namieszać w przyszłym sezonie PlusLigi. Chcę być częścią tego teamu – zapowiada Amerykanin.

Smith to jeden z czołowych zawodników reprezentacji USA. Polscy kibice mogli się o tym przekonać podczas ostatniego meczu Ligi Światowej z siatkarzami Johna Sperawa, w którym do ich zwycięstwa walnie przyczynił się właśnie 32-latek. Dziś Stany Zjednoczone z nowym siatkarzem Aluron Virtu Warty Zawiercie w składzie zagrają z Francuzami w pierwszym meczu Final Six.

David Smith ma na swoim koncie wiele sukcesów, zwłaszcza z drużyną narodową. Jest brązowym medalistą olimpijskim z Rio De Janeiro i zdobywcą Pucharu Świata. Dwukrotnie stawał też na podium Ligi Światowej. Środkowy może pochwalić się także klubowymi osiągnięciami. Cztery razy zostawał mistrzem Francji, a trzykrotnie zdobywał Puchar i Superpuchar tego kraju. Wygrał też Puchar, Superpuchar oraz wicemistrzostwo Hiszpanii.

źródło: aluronwarta.pl