Amerykański środkowy bloku zagra w przyszłym sezonie w drużynie Cerradu Czarnych Radom. Klub poinformował o podpisaniu rocznego kontraktu z zawodnikiem.

Siatkarz ma 31 lat. Fanom jest doskonale znany z występów w kadrze USA. Ostatnie lata reprezentował Tours VB. W barwach tego klubu cztery razy sięgnął po tytuł mistrza Francji. Po spotkaniach rewanżowych 1/6 finału tegorocznej Ligi Mistrzów znalazł się w drużynie gwiazd  Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Obok niego wyróżnieni zostali: Mateusz Mika, Marcus Nilsson, Earvin Ngapeth, Aleksander Butko, Simon Van De Voorde.

Mierzący 201 cm wzrostu zawodnik na swoim koncie posiada też złote medale krajowych rozgrywek Hiszpanii (CV Almeria).  Imponująco przedstawia się dorobek zawodnika w reprezentacji USA. Jest pewnym kandydatem do występu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. David Smith siatkówką zainteresował się w college’u. Grał również w piłkę nożna. – Bardzo to lubiłem. Jednak rosłem coraz bardziej i John Speraw, który pracował wtedy na mojej uczelni, zasugerował mi siatkówkę. Grałem pod jego skrzydłami przez 4 lata – wspominał początki swojej przygody David Smith.

Reprezentant USA zdradzając dlaczego na dobre zainteresował się siatkówką w jednym z wywiadów wymienił trzy czynniki: – Na pewno szybkość gry. Kolejna rzecz… nie wiem jak to określić, „wszystko w jednym”? Chodzi mi o to, że w grze bierze udział cały zespół, nie tylko jedna osoba. Musisz wykonać trzy odbicia, by zakończyć akcję, więc nie jesteś w stanie zrobić tego w pojedynkę. Ostatnia rzecz to, dla mnie osobiście, szansa na zobaczenie tych wszystkich miejsc, których pewnie nie byłbym w stanie odwiedzić wykonując każdy inny zawód. Może dla innych zawodników to nic specjalnego, ale dla mnie to duża zaleta siatkówki…

źródło: wksczarni.pl