Asseco Resovia Rzeszów ma nowego atakującego. Dwuletni kontrakt z klubem z Podkarpacia podpisał Damian Schulz.

Damian Schulz od 2012 roku był związany z Treflem Gdańsk. Pierwsze dwa lata spędził na wypożyczeniach w AZS-ie UAM Poznań i KPS-ie Siedlce. Następnie stopniowo umacniał swoją pozycję w zespole Andrei Anastasiego i w ostatnich dwóch sezonach niemal nie wypadał z pierwszej „szóstki”. W zakończonych niedawno rozgrywkach atakujący z Lęborka był zdecydowanym liderem ekipy z Trójmiasta. W 37 spotkaniach zgromadził łącznie 501 „oczek”, co dało mu czwarte miejsce w rankingu najlepiej punktujących. Ponadto aż dziewięciokrotnie nagradzany był statuetką MVP. Dobra postawa 28-latka na ligowych parkietach zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski, w której zadebiutował w sobotnim meczu z Kanadą.

W barwach gdańskiej drużyny Schulz został wicemistrzem Polski i zdobył brązowy medal PlusLigi. Wywalczył także Superpuchar i dwa razy Puchar Polski. W tegorocznej edycji tych ostatnich zmagań został wybrany najlepszym siatkarzem turnieju. O kolejne sukcesy będzie walczył już w koszulce Asseco Resovii Rzeszów, z którą podpisał dwuletni kontrakt. O miejsce w pierwszym składzie będzie rywalizował z Jakubem Jaroszem.

Wcześniej w tym okienku transferowym do Asseco Resovii dołączyli Rafael Redwitz, Kawika Shoji, Luke Perry i Nicolas Szerszeń.

źródło: assecoresovia.pl