Koniec maja to czas pożegnań w wielu klubach. Nie inaczej jest też w Zawierciu. Po Łukaszu Swodczyku również kolejni siatkarze opuszczają szeregi Jurajskiej Armii i w przyszłym sezonie nie będą reprezentować żółto-zielonych barw.

Po sześciu latach Łukasz Swodczyk opuszcza Jurajską Armię. Środkowy przeszedł z klubem drogę od debiutu w I lidze aż po półfinał PlusLigi i występy w europejskich pucharach.

Taichirō Koga dołączył do drużyny w 2017 roku. Japoński libero wcześniej występował w Paris Volley. W debiutanckim sezonie w PlusLidze Chiro był rewelacją rozgrywek, a nasza drużyna nie tylko zapewniła sobie bezpieczne utrzymanie, ale ukończyła ligę na świetnym 9. miejscu.

Przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 szeregi naszego klubu zasilili Marcin Waliński (z MKS-u Będzin), Arash Dosanjh (z Chênois Genève) i Bartosz Gawryszewski (ze Stoczni Szczecin), a w trakcie rozgrywek dołączył do nich Alex Ferreira (z KB Insurance Stars). Z nimi w składzie drużyna osiągnęła historyczne sukcesy, awansując do półfinału Pucharu Polski, a następnie powtarzając to w PlusLidze.

W 2019 roku nowymi graczami Aluron Virtu CMC Zawiercie zostali Pieter Verhees (z Consaru Rawenna), Nikołaj Penczew (z ONICO Warszawa) i Wojciech Ferens (z Jastrzębskiego Węgla), a w styczniu kolejnego roku do zespołu dołączył Piotr Lipiński (z Visły Bydgoszcz). Wszyscy przeszli do historii jako uczestnicy debiutanckiego startu w europejskich pucharach. Ostatecznie Jurajscy Rycerze zakończyli udział w Pucharze Challenge na 1/8 finału, a w momencie przerwania PlusLigi z powodu pandemii koronawirusa zajmowali 10. miejsc w tabeli, licząc się wciąż w walce o udział w fazie play-off.

Z końcem maja współpracę z klubem z powodów osobistych zakończył też Bartosz Górski, Wiceprezes Zarządu ds. Marketingu Aluron Virtu CMC Zawiercie SA.

inf.prasowa