Klub z Zawiercia ogłosił nazwisko kolejnego nowego zawodnika. Przyszły sezon w barwach zawiercian spędzi kapitan reprezentacji  Czarnogóry – Vojin Ćaćić.

Nowy Jurajski Rycerz poprzedni sezon spędził w Turcji,reprezentując barwy İnegöl Belediyespor. W swoim siatkarskim dorobku ma choćby triumf w Lidze Europejskiej oraz Klubowe Mistrzostwo Azji. Może poszczycić się również wieloma sukcesami klubowymi, z mistrzostwami i Pucharami Czarnogóry. W sezonie 2017/18 występował w jednym klubie z naszymi reprezentantami Bartoszem Kurkiem i Dawidem Konarskim, grając w Ziraacie Bankası Ankara. Z tym klubem dotarł do finału Pucharu CEV.

Vojin to bardzo dobry siatkarz we wszystkich elementach. Przede wszystkim jest bardzo doświadczony, ma za sobą wiele lat gry w Lidze Mistrzów oraz w reprezentacji Czarnogóry, która zapewniła sobie niedawno historyczny awans na mistrzostwa Europy. Będzie dla nas bardzo ważnym graczem, zwłaszcza w kontekście debiutu w europejskich pucharach – komplementuje swojego nowego podopiecznego trener Aluron Virtu CMC Zawiercie, Mark Lebedew.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie, fot.: Artur Stachniak