Cerrad Enea Czarni Radom w kolejnych meczach będą występować już bez atakującego Michała Filipa. Klub poinformował dziś o rozwiązaniu z zawodnikiem kontraktu.

Były już atakujący Wojskowych, reprezentował klub od sezonu 2017/18. W tym sezonie jednak nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich siatkarskich umiejętności. Znacznie częściej występował bowiem Karol Butryn. Jak czytamy w oświadczeniu klubu, po rozmowie władz klubu z zawodnikiem, zapadła decyzja o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron.

Propozycja rozwiązania kontraktu wyszła z inicjatywny zawodnika. Michał chce jak najwięcej czasu spędzać na boisku, grając częściej w „pierwszej szóstce”. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że dla dobra dalszego rozwoju i kariery sportowej Michała, zmiana barw klubowych będzie najlepszym rozwiązaniem. – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A. , Wojciech Stępień.

Były już atakujący Czarnych rozegrał w radomskich barwach 58 spotkań, zdobywając 645 punktów.

Dziękuję klubowi, wszystkim sponsorom, kibicom oraz całej drużynie za wspólne lata spędzone w Radomiu. Całe miasto oraz klub będę bardzo miło wspominał. – powiedział atakujący, Michał Filip.

Radomski przedstawiciel PlusLigi dziękuje byłemu już zawodnikowi za zaangażowanie i wkład jaki włożył w trakcie swojego pobytu wśród podopiecznych Roberta Prygla.

źródło: Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Artur Stachniak