Cerrad Czarni Radom poinformowali dziś, że z drużyną związali się kolejni zawodnicy. Są nimi reprezentant Ukrainy, który w poprzednim sezonie grał w lidze rosyjskiej Dmytro Teryomenko oraz młody rozgrywający – Kamil Droszyński. Do plusligowego teamu dołącza również Kacper Wasilewski

Pierwszy z wymienionych zawodników ostatni sezon spędził w drużynie Biełogorie Biełgorod, która rywalizowała także w Lidze Mistrzów. Wcześniej bronił barw Lokomotivu Charków. – Już w poprzednim sezonie chcieliśmy pozyskać tego zawodnika – powiedział trener Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Kamil Droszyński jest natomiast członkiem złotej drużyny, która zdobyła mistrzostwo świata i Europy kadetów. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale został zawodnikiem belgijskiego klubu  Lindemans Aalst. – Ten rok w Belgii to było dla mnie duże doświadczenie. Wiele się nauczyłem przez to, że mogłem współpracować z Frankiem Depestele, który jest legendą siatkówki na świecie. To było na pewno na plus – przyznaje sam zawodnik.

Do plusligowej drużyny “Wojskowych” dołączył także Kacper Wasilewski – kapitan aktualnych Mistrzów Polski do lat 23.

Kontrakt z drużyną przedłużył również środkowy Michał Ostrowski. W przyszłym sezonie masażystą drużyny będzie Tomasz Tarasiński. Zastąpi on Krzysztofa Malczewskiego.

Jeszcze nie jest kompletna, ale jestem bardzo zadowolony z drużyny którą udało nam się zbudować. Odmłodziliśmy drużynę, ale nie osłabiliśmy jej. Było dużo walki o Dimę. Trochę dzięki moim kontaktom w Rosji udało nam się jednak pozyskać tak doświadczonego zawodnika – komentuje szkoleniowiec radomian.

źródło: Cerrad Czarni Radom