Nowym nazwiskiem w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle będzie młody, kanadyjski przyjmujący – Brandon Koppers. – Zacząłem grać w siatkówkę, ponieważ zakochałem się w atmosferze, jaka była wewnątrz zespołu, a ciężkie treningi dawały mi radość. Nawet kiedy miałem więcej czasu, chcąc radzić sobie z nudą odbijałem piłkę od ściany w moim domu – o swoich pierwszych krokach mówi siatkarz.

Pierwszym profesjonalnym klubem Brandona był Pakmen Volleyball, znajdujący się niedaleko rodzinnego miasta zawodnika. W tym klubie siatkarz spędził cztery kolejne lata. Następnie studiując na Uniwersytecie MCMaster kanadyjski przyjmujący, występował w lidze uniwersyteckiej, jednak nie tylko. Dobra gra Brandona zaprocentowała powołaniem do juniorskiej reprezentacji Kanady, gdzie już w pierwszym turnieju o Puchar Panaamerykański został wybrany najlepiej atakującym zawodnikiem turnieju. Również Mistrzostwa Świata w Meksyku były udane dla zawodnika, wówczas został uznany jednym z najlepiej przyjmujących. Z Kanadyjczykami Brandon grał również podczas Uniwersjady, w swojej zawodowej karierze grał również w seniorskiej reprezentacji B Kanady. Gra w ZAKSIE będzie pierwszym sezonem młodego przyjmującego poza granicami Kanady.

Nie będzie to jednak pierwszy kontakt Kanadyjczyka z polską siatkówką. – Kilka razy grałem w Polsce, jeszcze w czasach studiów w MCMaster. Graliśmy wówczas mecze pokazowe z klubem z Bielska-Białej. Jednak dopiero oglądając mecz Skry z Jastrzębskim Węglem zrozumiałem, jak bardzo chcę grać w PlusLidze. Podczas mojego ostatniego roku studiów uwielbiałem oglądać mecze ZAKSY w Lidze Mistrzów, podziwiając zespół i jego fanów. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że jest szansa, abym zagrał w takim klubie jak ZAKSA, byłem podekscytowany taką szansą. Trener Andrea Gardini wykonał niesamowitą pracę z tym zespołem, to szkoleniowiec przy którym bardzo chcę się uczyć. ZAKSA to niesamowity klub, znakomicie zorganizowany, mający świetnych kibiców – dla mnie to będzie wspaniała szansa i zamierzam ją wykorzystać – o swoim kontakcie z polską siatkówką i nadziejach wiązanych z grą w ekipie wicemistrzów Polski mówi przyjmujący.

Brandon Koppers uzupełnia skład przyjmujących ZAKSY. Wcześniej kontrakt przedłużył Sam Deroo, do drużyny dołączył Aleksander Śliwka, ważną umowę ma inny z młodych przyjmujących – Rafał Szymura.

zaksa.pl
fot. FIVB