O tym transferze mówiło się od wielu tygodni. Dziś mistrz Polski potwierdził – Stephen Boyer został nowym atakującym Jastrzębskiego Węgla. 

– Zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem, ponieważ wierzę w ten projekt, a dodatkowo będę w nim uczestniczył wspólnie z najlepszym rozgrywającym na świecie – uśmiecha się Boyer.

25-latek pochodzi z Saint-Denis, stolicy leżącej na Oceanie Indyjskim francuskiej Wyspy Reunion. Na Stary Kontynent przybył w wieku 13 lat. W ojczyźnie pierwsze siatkarskie kroki stawiał w ośrodku szkoleniowym w Bordeaux, trenując w klubie Merignac. Później był objęty centralnym szkoleniem w Montpellier. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był GFC Ajaccio Volley-Ball, do którego trafił w wieku 18 lat.

Nasz nowy atakujący będzie szóstym Francuzem w barwach Jastrzębskiego Węgla. – Słyszałem wiele o Klubie i jestem podekscytowany faktem, że będę mógł w nim występować. Rzecz jasna były to wyłącznie superlatywy – mówi Boyer.

– Tak jak wcześniej zapowiadałem, skład Jastrzębskiego Węgla na przyszły sezon będzie wzmocniony. Jesteśmy mistrzem kraju, który nadal chce sięgać po najwyższe laury w Polsce, a ponadto czekają nas występy w Lidze Mistrzów. Do tego potrzeba mocnej i szerokiej kadry. Stephen Boyer jest zawodnikiem o wysokich umiejętnościach siatkarskich, reprezentantem Francji, o może trochę „niespokojnej duszy”, ale był bardzo zdeterminowany, by u nas grać. Wierzę, że obu stronom ten mariaż wyjdzie na dobre – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

źródło/foto: jastrzebskiwegiel.pl