Wicemistrz Francji, reprezentant Czech – przyjmujący Adam Bartoš będzie występował w drużynie BBTS-u Bielsko-Biała.

Zawodnik ten dwa poprzednie sezony spędził we francuskim Tours Volley, w minionych rozgrywkach zdobył srebrny medal. Jako członek reprezentacji prowadzonej przez Miguela Falaskę brał udział w tegorocznej Lidze Światowej, będzie również powołany na eliminacje ME 2017, dlatego też do bielskiej ekipy dołączy po ich zakończeniu. Bartoš urodził się w 1992 roku, ma 198 cm wzrostu. – Obserwowałem rozgrywki PlusLigi od dawna, chciałem spróbować swoich sił w Polsce i dlatego gdy pojawiła się oferta z BBTS to byłem pewien, że chcę tu grać – mówi nowy przyjmujący BBTS. W nowym sezonie będę chciał grać dobrą siatkówkę. Podnosząc swoje umiejętności będę chciał wygrać jak najwięcej meczów z BBTS. Bardzo cieszę się, że będę miał możliwość występowania w PlusLidze. 

W nowym sezonie w barwach BBTS-u na pewno nie zobaczymy Bartłomieja Krulickiego i Sergieja Kapelusa. Zawodnicy wybrali inne oferty na grę w PlusLidze w zbliżających się rozgrywkach.

Sergiej Kapelus był podstawowym graczem BBTS prowadzonego przez braci Stelmachów. Ukrainiec w wielu meczach był pewnym punktem zarówno w obronie, jak i ataku. Jego grę czterokrotnie doceniali komisarze PLPS, honorując go statuetką MVP meczu. Kapelus w minionych rozgrywkach rozegrał 106 setów, zdobywając przy tym 368 punktów.

Bartłomiej Krulicki spędził natomiast w BBTS jeden sezon. W tym czasie środkowy rozegrał 86 setów i zdobył 159 punktów oraz jedną statuetkę MVP.

źródło: bbtsbielsko.pl