Z drużyną BBTS-u kontraktem związał się 22-letni przyjmujący Piotr Łukasik – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Szósty sezon w karierze w klubie zaliczy też Mariusz Gaca, który przedłużył umowę.

Piotr Łukasik występował w ostatnich trzech sezonach w pierwszoligowej drużynie KPS Siedlce, z którą w minionych rozgrywkach zdobył brązowy medal. Piotr mierzy 207 cm wzrostu, urodził się 11 lipca 1994 roku w Ostródzie. W przeszłości w PlusLidze reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. – Bardzo się cieszę, że udało mi się podpisać kontrakt z zespołem występującym w PlusLidze. Miałem propozycje od kilku zespołów z 1. ligi natomiast ta z Bielska była jedyną z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zdecydowałem się z niej skorzystać ze względu na same pozytywne opinie, zarówno na temat samego klubu, jak i miasta. Chciałbym przede wszystkim poprawić swoje umiejętności i wywalczyć sobie jak najwięcej czasu na parkiecie. Zależy mi również, żebyśmy stworzyli wartościowy zespół, który będzie walczył w każdym meczu od pierwszej do ostatniej piłki. – tak swoją decyzję komentuje sam zawodnik.

Mariusz Gaca mierzy dokładnie 200 cm wzrostu, w styczniu skończył 33 lata. Nowy sezon będzie dla niego szóstym w bielskich barwach. – Na pewno bardzo się cieszę, że otrzymałem możliwość gry w BBTS w kolejnym sezonie. Za nami ciężki sezon, w którym mieliśmy zadyszkę. Cieszę się, że udało się nam przezwyciężyć trudności i zakończyliśmy bezpiecznie sezon. Mam nadzieję, że następny sezon będzie spokojniejszy, jest już trener, są nowi zawodnicy, są też tacy, którzy zostali. Liczę, że wspólnie uda się nam zbudować waleczny zespół – mówi popularny Mario.

źródło: bbtsbielsko.pl