Coraz mniej niewiadomych w Jurajskiej Armii na rozgrywki 2019/20. Środkowy Aluronu Wirtu Warty Zawiercie, Bartosz Gawryszewski, przedłużył swój kontrakt z klubem ze Śląska.

Zawodnik jest wychowankiem Metra Warszawa, kolejne lata (1999–2004), spędził w stołecznej drużynie MOS Wola. Podczas gry w tym klubie został powoływany do młodzieżowej reprezentacji kraju, z warszawianami zdobył też Mistrzostwo Polski kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i dwukrotnie wywalczył złoty medal w krajowych mistrzostwach w kategorii juniorów. W 2004 roku Gawryszewski zadebiutował w PlusLidze w barwach AZS-u Częstochowa i w tym samym sezonie stanął z zespołem na najniższym stopniu podium. Rozgrywki 2007/2008 spędził w Jadarze Radom, zaś w kolejnych latach bronił barw Asseco Resovii Rzeszów, Jastrzębskim Węglu, Treflu Gdańsk i Espadonie Szczecin.

W minionym sezonie, w Jurajskiej Armii, siatkarz rozegrał 31 spotkań i zdobył 190 punktów.

-Niesamowity sezon za nami, bardzo dużo emocji, sporo niespodzianek, ciężkiej pracy, ale i uśmiechu na twarzy. Sezon niesamowity dla naszego klubu. Kolejny będzie dużo cięższy, trzeba będzie dwa razy mocniej pracować, żeby ten poziom utrzymać, także bardzo ciężkie zadanie przed nami, ale po to trenujemy by wygrywać i grać coraz lepiej – podsumowuje Bartosz Gawryszewski.

źródło: Aluron Wirtu Warta Zawiercie/fot: Aluron Wirtu Warta Zawiercie