BBTS Bielsko-Biała wzmacnia pozycję przyjmującego. Do spadkowicza z PlusLigi na zasadzie wypożyczenia trafił Bartosz Firszt.

Bartosz Firszt w sierpniu podpisał trzyletni kontrakt ze Stocznią Szczecin. W zespole z Pomorza nie miałby jednak wielu szans na grę, ponieważ o miejsce w wyjściowym składzie rywalizowałby z Matejem Kazijskim, Nikołajem Penczewem czy Marcinem Wiką. Dziś 19-latek został więc oficjalnie przedstawiony jako siatkarz BBTS-u Bielsko-Biała, do którego przeszedł na zasadzie rocznego wypożyczenia.

– Cieszymy się, że Bartek dołączył do naszej drużyny, stało się to już podczas obozu w Kielnarowej, ale udało się dopiąć formalności dopiero wczoraj. Długo o niego zabiegaliśmy, dlatego radość z tego transferu jest podwójna. Mamy nadzieję, że Bartek jako kapitan reprezentacji juniorów wniesie do drużyny dużo dobrego – przyznaje prezes BBTS-u, Mirosław Krysta.

Wychowanek Huraganu Wołomin do drużyny z Bielska-Białej dołączył podczas obozu w Kielnarowej. Wcześniej 19-latek trenował z zespołem wicemistrza Włoch, Cucine Lube Civitanova, które w związku z trwającymi mistrzostwami świata ma ubytki kadrowe. Firszt zagrał nawet w sparingu Biancorossich i zdobył jeden punkt. Już za tydzień w barwach BBTS-u rozpocznie zaś pierwszoligowy sezon. W ekipie z Bielska-Białej będzie już czwartym reprezentantem Polski juniorów.

– Dosyć długo zwlekałem z podpisaniem kontraktu i ostatecznie zawarłem umowę ze Stocznią Szczecin. Z trenerem i managerem doszliśmy jednak do wniosku, że lepiej będzie dla mnie jeśli pójdę na wypożyczenie, aby mieć w tym roku większą szansę grania. Miałem do wyboru kilka klubów pierwszoligowych, ale ostatecznie zdecydowałem się na BBTS. Uważam, że jest to idealne miejsce na młodego zawodnika, który potrzebuje zbierać doświadczenie i ogranie. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystam ten rok i szansę, która przytrafiła mi się w tym klubie – mówi przyjmujący.

źródło: bbtsbielsko.pl
fot: CEV