Po sprowadzeniu gwiazd światowego formatu Stocznia Szczecin postanowiła sięgnąć po utalentowanego siatkarza młodego pokolenia. Nowym graczem klubu z Pomorza został dziś Bartosz Firszt, który podpisał trzyletnią umowę.

19-letni przyjmujący pierwsze siatkarskie szlify zdobywał w MUKS Huraganie Wołomin, skąd w 2014 roku trafił do Metra Warszawa. To właśnie ze stołecznym klubem w kwietniu osiągnął swój największy dotychczasowy sukces, czyli wicemistrzostwo Polski juniorów. Został przy tym wybrany najlepszym przyjmującym całego turnieju. W latach 2014 – 2016 występował też w Młodej Lidze, broniąc barw ONICO AZS Politechniki.

Bartosz Firszt to również czołowy siatkarz reprezentacji juniorów, w której pełni funkcję kapitana. Przyjmujący ma za sobą występy chociażby na ostatnich mistrzostwach Europy U20 w Belgii i Holandii, gdzie nasza kadra uplasowała się na szóstej pozycji. Teraz 19-latek rozpocznie przygodę z siatkówką klubową na najwyższym szczeblu.

– Bardzo się cieszę, że swój pierwszy seniorski sezon spędzę właśnie w drużynie Stoczni. Taki wybór zapewnia mi możliwość rozwoju i szansę na pracę ze świetnymi trenerami oraz zawodnikami światowej klasy. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy ustalony cel i uda nam się zbudować prawdziwą drużynę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kibiców i zobaczenia w hali – powiedział młody siatkarz po podpisaniu trzyletniego kontraktu.

W Szczecinie Firszt z pewnością będzie miał się od kogo uczyć. Jego nowymi kolegami na pozycji przyjmującego będą bowiem Matej Kazijski, Nichoas Hoag, Nikołaj Penczew i Marcin Wika.

źródło: kpsstocznia.pl
fot: CEV