Bartosz Filipiak w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Trefla Gdańsk. Kontrakt atakującego obowiązywał rok i nie będzie przedłużany. – Bardzo dziękujemy Bartkowi za minione rozgrywki, jego zaangażowanie, a także oczywiście zdobycze punktowe, które przekładały się również na zwycięstwa drużyny. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego kariery – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Bartosz Filipiak do drużyny Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2019/2020, przenosząc się nad Bałtyk z Bydgoszczy. Do „gdańskich lwów” przychodził jako piąty atakujący PlusLigi oraz piąty najczęściej punktujący zawodnik rozgrywek. Po roku rozwoju pod skrzydłami trenera Michała Winiarskiego Filipiak lideruje w ligowych rankingach, zarówno atakujących, jak i punktujących. W sumie w 25 ligowych meczach zdobył 460 punktów, w tym 382 atakiem. Z 35 asami serwisowymi uplasował się także w czołowej piątce najlepszych zagrywających, a za swoją bardzo dobrą grę pięciokrotnie został także wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

– Bardzo się cieszę z rozwoju, jaki Bartek poczynił pod skrzydłami trenera Michała Winiarskiego, a dowodem tych postępów jest chociażby awans w ligowych rankingach na pozycję lidera. Bardzo dziękujemy Bartkowi za ten sezon, jego zaangażowanie, a także oczywiście zdobycze punktowe, które przekładały się również na zwycięstwa drużyny. Trzymam kciuki za dalszy rozwój jego kariery, ponieważ bez zwątpienia jest to jeden z kandydatów do regularnej gry również w biało-czerwonych barwach – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z klubem na przyszły sezon mają Mateusz Janikowski i Karol Urbanowicz, a nowe umowy podpisali już także Marcin Janusz i Łukasz Kozub.

inf.prasowa