Bartłomiej Mordyl, który do Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2018/2019, w nadchodzących rozgrywkach nadal będzie bronić żółto-czarnych barw. Środkowy związał się z klubem dwuletnim kontraktem. Do pierwszej drużyny dołącza także Seweryn Lipiński, który w poprzednich latach w barwach Trefla Gdańsk występował w drużynach kadetów, juniorów oraz II ligi. Po Karolu Urbanowiczu to drugi z młodych zawodników na pozycji środkowego, który wywodzi się z żółto-czarnych struktur szkolenia.

Bartłomiej Mordyl do Trefla dołączył przed sezonem 2018/2019, przenosząc się do Gdańska z pierwszoligowego KS AGH Kraków. Nadchodzące rozgrywki będą więc już trzecim sezonem 25-letniego środkowego w żółto-czarnych barwach. W swoim pierwszym sezonie jako „gdański lew” Mordyla mogliśmy oglądać na parkiecie w trzech spotkaniach, natomiast w ubiegłych rozgrywkach wystąpił w 19 meczach, w których zanotował 103 „oczka”. Najwięcej 15 punktów zdobył w meczu z bydgoszczanami, natomiast po domowym starciu z Cuprum Lubin został nagrodzony statuetką dla najlepszego gracza meczu – zapisał na swoim koncie wtedy 7 punktowych bloków. W sumie w ciągu całych rozgrywek blokiem punktował 36 razy, a 66 „oczek” zanotował w ataku, osiągając przy tym prawie 63% skuteczności w tym elemencie gry.

– Bartek to niezwykle pracowity zawodnik. W zeszłym sezonie zrobił duży postęp, co pokazał czas spędzony przez niego na boisku. Był ważną postacią naszego zespołu, szczególnie w elemencie bloku. Znając jego charakter wiem, że dalej będzie robił postępy. Cieszę się, ze kolejny rok będziemy pracować razem – mówi trener Michał Winiarski.

Bartłomiej Mordyl bardzo sobie ceni współpracę z trenerem Winiarskim i liczy na dalszy rozwój pod skrzydłami szkoleniowca. – Bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku na kolejny sezon. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany i panuje w nim rodzinna atmosfera. Jest tutaj wszystko, czego potrzeba do dalszego rozwoju. Zdecydowałem się podpisać nową umowę przede wszystkim ze względu na świetny sztab szkoleniowy, na czele z trenerem Winiarskim. Podoba mi się styl pracy trenera i jestem przekonany, że mogę się jeszcze dużo nauczyć i zrobić postępy w grze. W poprzednim sezonie jako drużyna pokazaliśmy się z dobrej strony i mam nadzieję, że również kolejne rozgrywki będą dla nas udane. Cieszę się również, że dalej będę mógł mieszkać w Gdańsku, ponieważ jest to bardzo ładne miasto – mówi Mordyl.

W sezonie 2020/2021 obok Pablo Crera, Bartłomieja Mordyla i Karola Urbanowicza na pozycji środkowego będzie występować także Seweryn Lipiński. To kolejny gracz, który do pierwszej drużyny wcielany jest z grup młodzieżowych Trefla. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał on w UKS-ie Wilki Chwaszczyno, gdzie grał jako przyjmujący. W sezonie 2017/2018 przeniósł się do drużyn młodzieżowych Trefla Gdańsk, reprezentując żółto-czarne barwy w kategorii kadeta. Trener Mariusz Łobacz zmienił mu wówczas pozycję z przyjmującego na środkowego, co okazało się świetnym posunięciem. Seweryn wraz z zespołem zdobył wicemistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej, a sam został wybrany m.in. MVP jednego ze spotkań turnieju finałowego. Rok później – tak samo jak Karol Urbanowicz – Seweryn występował w drużynie juniorów, z którą sięgnął po pierwszy w historii gdańszczan złoty medal mistrzostw Polski. W minionym sezonie reprezentował żółto-czarne barwy zarówno w zespole juniorów, jak i w II lidze.

– Seweryn to kolejny zawodnik grup młodzieżowych Trefla Gdańsk, który znalazł się w pierwszym zespole. Mając okazję oglądać mecze i rozmawiać z trenerami młodzieżowymi, postanowiłem dać mu szansę w seniorskiej drużynie. Jest to niezwykle pracowity zawodnik i jestem pewny, że dalej będzie się rozwijał – mówi trener Michał Winiarski.

Tak jak przed rokiem z dołączenia do pierwszej drużyny cieszył się Karol Urbanowicz, obecnie szans na ligowy debiut upatruje Seweryn Lipiński. – Bardzo się cieszę, że trener Michał Winiarski dał mi szansę i mogę dołączyć do pierwszej drużyny Trefla. Jest to dla mnie świetna okazja do rozwoju. Mam nadzieję, że uda mi się zadebiutować i zdobyć pierwsze punkty na plusligowych parkietach – mówi 19-letni środkowy, który obecnie – tak samo jak Karol Urbanowicz – pisze egzaminy maturalne.

Przypomnijmy, że przedłużenia umów oraz nowe kontrakty zawodników są w tym roku przedstawiane w mediach społecznościowych Trefla Gdańsk wraz z ekspozycją gdańskich atrakcji. Klub dołączył w ten sposób do miejskiej inicjatywy #CzasNaGdańsk, promującej w tym trudnym czasie epidemii Gdańsk jako miejsce zarówno do odkrywania przez jego mieszkańców, jak i turystów z całej Polski. Trefl Gdańsk jako klub mający w mediach społecznościowych fanów z całego kraju, zachęca do odwiedzenia w te wakacje swojego miasta-gospodarza.

inf.prasowa