Espadon Szczecin zatrzymuje swojego asa. Bartłomiej Kluth podpisał nowy kontrakt z klubem z Pomorza i w dalszym ciągu będzie bronił jego barw. 

25-letni atakujący do Szczecina trafił na zasadzie wypożyczenia z LOTOSU Trefla Gdańsk przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu. Kluth przez znaczną część rozgrywek prezentował się bardzo dobrze i nie oddał miejsca w podstawowej “szóstce” do samego końca. W swoim debiutanckim sezonie wystąpił w 31 spotkaniach, w których zdobył łącznie 490 “oczek”. Kibicom najbardziej zapadł jednak w pamięć podczas lutowego meczu z LOTOSEM. W czterosetowym pojedynku przeciwko swojemu macierzystemu klubowi zanotował na swoim koncie 40 punktów, ustanawiając tym samym rekord PlusLigi,

– Bardzo się cieszę, że zostaję w Szczecinie. W zeszłym sezonie dostałem od klubu szansę i myślę, że całkiem nieźle ją wykorzystałem. Mam nadzieję, że jesienią zaprezentujemy nową jakość gry, będziemy ciężko pracować, walczyć i od początku pokażemy na co nas stać – mówi po podpisaniu nowej umowy Bartłomiej Kluth.

źródło: volleyespadon.pl