Nowym trenerem od przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu będzie Australijczyk Luke Reynolds. Zastąpi na tym stanowisku Włocha, Nicolę Giolito.

Dla 34-letniego Australijczyka będzie to powrót do Jastrzębskiego Węgla. Luke pracował już w Klubie w sezonie 2016/2017, kiedy był członkiem sztabu szkoleniowego swojego rodaka, Marka Lebedewa. Po bardzo dobrym sezonie zwieńczonym brązowym medalem PlusLigi, postanowił jednak spróbować swoich jako pierwszy trener i przyjął ofertę mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys.

Los skojarzył oba zespoły w Lidze Mistrzów i w grudniu 2017 roku Luke pojawił się w Jastrzębiu-Zdroju w roli pierwszego szkoleniowca BR Volleys. Górą wówczas byli Pomarańczowi, którzy zwyciężyli 3:0. W rewanżu niemiecki zespół poprowadził już inny szkoleniowiec (Stelian Moculescu), gdyż Luke rozstał się w lutym 2018 roku z berlińskim klubem. Następnie znów skoncentrował się na pracy w roli trenera przygotowania motorycznego. Niezmiennie pozostaje asystentem trenera Lebedewa w kadrze Australii, wraz z którą obecnie rywalizuje w rozgrywkach Ligi Narodów.

Możliwość powrotu do rodziny Jastrzębskiego Węgla i kraju, który kocham, jest dla mnie błogosławieństwem, za które jestem bardzo wdzięczny. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z doświadczoną kadrą trenerską i zawodnikami w nadchodzącym sezonie. W Jastrzębskim Węglu pracują niesamowici ludzie, drużyna ma wspaniałych fanów, dla których mam nadzieję będziemy ciężko walczyć i osiągać świetne wyniki – mówi Luke Reynolds.

Zarówno trener, jak i prezes naszego Klubu wypowiadają się o Reynoldsie w samych superlatywach.

Zdecydowaliśmy się na Luke’a, gdyż jest to człowiek, który czuje się emocjonalnie związany z Klubem. On był naprawdę zapalony do tego, by tu przyjść i pracować z nami. Taka identyfikacja z klubem, to coś niezwykle ważnego. Zależało nam na pozyskaniu kogoś, kto jest w stu procentach zmotywowany do pracy w naszym otoczeniu. Luke to dobry człowiek, świetny członek sztabu szkoleniowego. Cieszymy się z jego powrotu – podkreśla Roberto Santilli, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Jestem zadowolony z tego, że Luke Reynolds wraca do nas. Jest to wysokiej klasy specjalista w swojej dziedzinie, a przy tym bardzo pozytywna osoba, która na pewno wniesie mnóstwo pozytywnej energii do szatni zespołu – ocenia Adam Gorol, prezes Klubu.

Przebieg kariery: Brandon University Bobcats (CAN), Saimaa Volleyball (FIN), Australia (kadra juniorska), Svedala Volley (SWE), NeaSalamina Famagusta VC (CYP), Jastrzębski Węgiel, Berlin Recycling Volleys (GER), Australia (pierwsza reprezentacja).

inf.prasowa