Nathan Roberts w przyszłym sezonie zagości w klubie z południa Polski. MKS Będzin poinformował o podpisaniu rocznego kontraktu z przyjmującym reprezentacji Australii.

Nathan Roberts mierzy 199 cm wzrostu. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w australijskim USC Lion, z którym zdobył mistrzostwo kraju.

Większość swojej dotychczasowej kariery spędził w Europie. Grał w Boldklubben Marienlyst Odense (Dania), Bayerze Wuppertal (Niemcy), Castelo de Maria GC (Portugalia), Apollonie Kalamaria (Grecja), Pallavolo Pineto, Pallavolo Sora i CMC Rawenna (Włochy), Pallavolo Lugano (Szwajcaria), a także w ACH Volley Lublana (Słowenia). Na Starym Kontynencie wywalczył m.in. mistrzostwo Danii oraz Puchar Słowenii.

Wyjątkiem był sezon 2012/2013, w którym Australijczyk występował w Al Shabab Al Arabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

poland2014.fivb.org

poland2014.fivb.org

 

Od 2003 roku przyjmujący gra regularnie w reprezentacji Australii. Dziewięć lat temu wspólnie z drużyną z Antypodów zdobył mistrzostwo Azji oraz zajął ósme miejsce w Pucharze Świata. W swoim dorobku ma także występy w Pucharze Azji oraz na mistrzostwach świata w Polsce.

źródło: mksbedzin.pl