Asseco Resovia Rzeszów przedstawiła dziś dwóch nowych siatkarzy. Są to powracający z wypożyczenia przyjmujący, Aleksander Śliwka i Dominik Depowski. Tym samym skład Pasów na sezon 2017/2018 został skompletowany. 

Aleksander Śliwka do Resovii trafił przed sezonem 2015/2016 z AZS Politechniki Warszawskiej. Nie miał wtedy jednak zbyt wielu okazji do gry i klub z Podkarpacia zdecydował się wypożyczyć przyjmującego do Indykpolu AZS Olsztyn. Tam Śliwka radził sobie bardzo dobrze. 22-latek w ciągu całych rozgrywek opuścił tylko jedno spotkanie i zdobył łącznie 336 punktów, walnie przyczyniając się do świetnego wyniku, jaki Akademicy osiągnęli na koniec sezonu.

Dominik Depowski rozpoczął z Resovią sezon 2016/2017, lecz w grudniu na zasadzie wypożyczenia trafił do beniaminka PlusLigi, Espadonu Szczecin. W minionych rozgrywkach 22-latek pojawiał się na parkiecie w 20 spotkaniach. Rozegrał 47 setów, w których uzbierał 96 punktów. Obaj przyjmujący mają ważną umowę z rzeszowskim klubem i w kolejnym sezonie będą bronić barw Dumy Podkarpacia. Asseco Resovia ogłosiła też, że są to ich ostatnie nabytki w tym okienku transferowym i skład na przyszłe rozgrywki jest już zamknięty.

Kadra Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Lukas Tichacek

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Dawid Dryja, Łukasz Perłowski

Przyjmujący: Thibault Rossard, John Gordon Perrin, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski

Atakujący: Jochen Schops, Jakub Jarosz

Libero: Mateusz Masłowski, Paweł Rusek

źródło: assecoresovia.pl