Po zakończeniu sezonu współpracę z klubem z Podkarpacia zakończył Andrzej Kowal, który pełnił rolę pierwszego szkoleniowca drużyny przez 6 ostatnich lat. Znane jest już nazwisko jego następcy – to Włoch, Roberto Serniotti.

Roberto Serniotii przez dwa ostatnie sezony prowadził drużynę Berlin Recycling Volleys, z którą wygrał m.in. Puchar CEV i dwukrotne mistrzostwo Niemiec. W tym roku doprowadził drużynę z Berlina do Final Four Ligi Mistrzów, gdzie ostatecznie zajęli czwarte miejsce. 55 – letni selekcjoner w swojej karierze prowadził zespoły w wielu różnych ligach – włoskiej, rosyjskiej a także greckiej. Przed niemiecką drużyną prowadził takie zespoły jak m.in.  Diatec Trentino, Tours VB, Roma Volley,  Panathinaikos Athens czy  Yaroslavich Yaroslavl. Włoski szkoleniowiec został zaprezentowany dzisiaj na konferencji prasowej. Trener podpisał dwuletni kontrakt z rzeszowskim klubem. Wraz z nowym trenerem do sztabu dołączy jego asystent, Lucio Oro a także nowy trener przygotowania fizycznego. Reszta sztabu jest jeszcze kompletowana. Nowy skład rzeszowskiej drużyny ogłoszony zostanie w najbliższych tygodniach.

Dziękuję za szansę, którą dostałem od klubu. Byłem bardzo zainteresowany pracą w takim klubie, który jest uznawany za jeden z najlepszych w Europie i możliwością pracy w jednej z najważniejszych lig czyli PlusLidze. Pracowałem w wielu krajach, nie tylko we Włoszech i zawsze śledziłem polskie rozgrywki, które są jednymi z najlepszych nie tylko w Europie ale na świecie. Nie tylko ze względu na poziom, organizację ale także zainteresowanie kibiców i mediów, o czym świadczy tak liczna obecność państwa na tej konferencji. Spędziłem dwa ostatnie wspaniałe sezony w Berlinie, teraz przede mną nowe doświadczenie, które jest dla mnie dużą motywacją – mówił nowy trener Asseco Resovii, Roberto Serniotti.

– Kontrakt z nowym trenerem podpisany został na dwa lata – rozpoczął konferencję prasową Prezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. Roberto Serniotti to wysokiej klasy szkoleniowiec, ma olbrzymie doświadczenie i stoją za nim duże sukcesy. Mamy nadzieję, że te sukcesy w przyszłych sezonach staną się także naszym udziałem. Trenerowi powierzamy zbudowanie sztabu szkoleniowego, był on również zaangażowany w budowanie drużyny.

źródło: inf. prasowa, fot.: cev.lu