Artur Szalpuk dołączył do drużyny Projektu Warszawa. Przyjmujący do końca sezonu będzie reprezentował barwy stołecznego klubu. Mistrz świata wcześniej występował w ukraińskim zespole Epicentr-Podolany Horodok, który musiał przedwcześnie zakończyć rozgrywki z powodu agresji Federacji Rosyjskiej w Ukrainie.

Artur Szalpuk został wypożyczony z ukraińskiego Epicentr-Podolany Horodok i będzie reprezentował barwy warszawskiego zespołu do końca sezonu 2021/22.

Mistrz świata z 2018 roku jest świetnie znany stołecznym kibicom, ponieważ swoją seniorską karierę rozpoczynał w AZS Politechnice Warszawskiej. W barwach akademików grał w latach 2013-15, skąd przeniósł się do drużyny Cerradu Czarnych Radom. Na swoim koncie ma także występy w Treflu Gdańsk i PGE Skrze Bełchatów oraz zespole VERVY Warszawa Orlen Paliwa, gdzie grał w sezonie 2020/21. Ostatnim klubem nowego zawodnika Projektu Warszawa był Epicentr-Podolany Horodok, który musiał przedwcześnie zakończyć rozgrywki w związku z rosyjską agresją zbrojną w Ukrainie.

źródło: projektwarszawa.waw.pl