Młody przyjmujący reprezentacji Polski zagra w Bełchatowie – jak poinformował klub, zawodnik podpisał z PGE Skrą roczną umowę. Szalpuk trafi do Skry po bardzo dobrym sezonie w zespole Cerradu Czarnych Radom.

21-latek karierę rozpoczął w MKS MDK Warszawa (2008 – 2013), następnie przeniósł się do innego stołecznego klubu – AZS Politechniki Warszawskiej (2013 – 2015). W zakończonym sezonie występował w rewelacji sezonu – Cerradzie Czarnych Radom, który zakończył rozgrywki na 6. miejscu. On sam natomiast indywidualnie spisał się jeszcze lepiej. Aż sześć razy był odbierał nagrodę MVP i znalazł się w piątce najlepszych przyjmujących PlusLigi. Z 432 pkt. uplasował się na 4. miejscu w rankingu najlepiej punktujących (370 w ataku, 46 bloków, 16 w zagrywce). Tę samą lokatę zajął w zestawieniu najlepiej atakujących. W pięciu ligowych spotkaniach zdobył powyżej 20 „oczek”, a najlepszy występ zanotował w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. Przeciwko zespołowi ze swojego rodzinnego miasta zdobył 27 punktów (22 w ataku, 4 blokiem i 1 zagrywką)!

Dobrą postawą przekonał do siebie selekcjonera reprezentacji Polski – Stephane’a Antigę, który powołał go do kadry na turniej w Tokio i Ligę Światową. To nie pierwszy raz, kiedy młody przyjmujący znalazł uznanie w oczach francuskiego trenera. Antiga zabrał go też do Japonii na Puchar Świata, na którym Biało-Czerwoni zajęli 3. miejsce. Wcześniej z kadrą B stanął na najniższym stopniu podium Ligi Europejskiej. W 2013 roku z reprezentacją Polski kadetów zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy i brązowy Mistrzostw Świata.

Przyjmujący związał się z PGE Skrą roczną umową.

źródło: skra.pl