W sezonie 2019/2020 Artur Ratajczak nadal będzie pełnił funkcję kapitana będzińskiego MKS-u.

Latem ubiegłego roku Ratajczak podpisał z klubem z Będzina dwuletni kontrakt. Dzięki niemu środkowy pozostaje w klubie na kolejny sezon, który będzie jego czwartym w zespole z Zagłębia Dąbrowskiego. W dotychczasowych 73 meczach dla MKS-u zawodnik punktował 494 razy.

– To zawodnik, który oddał kawał serca temu klubowi, niebojący się brać ciężaru na siebie za gorsze czasy. Rzeczywiście jego ostatni sezon nie był najlepszy, ale jeszcze dwa lata temu był jednym z lepiej blokujących PlusLigi. Wierzę w tego chłopaka, wierzę że dzięki niemu rywalizacja na środku będzie duża. Chcę mu pomóc w odbudowaniu formy powiedział nowy trener MKS-u Będzin, Jakub Bednaruk.

Po minionych rozgrywkach w będzińskiej drużynie pozostała sportowa złość. W klubie nikt nie ukrywa, że kolejny sezon musi być zdecydowanie lepszy od poprzedniego, wszyscy zawodnicy chcą walczyć o więcej. – To był bardzo trudny sezon, na finalny wynik złożyło się dużo aspektów, kontuzje również nas nie omijały. Mam nadzieję, że w kolejnym roku problemy kadrowe pozostaną już tylko w sferze złych wspomnień. Mimo wyniku ten sezon bardzo dużo mnie nauczył. Trzeba przełknąć gorzką pigułkę i iść przed siebie. Każdy sportowiec życzy sobie i drużynie sukcesów, i samych dobrych występów, niestety sport jest brutalny i nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Wiem na co mnie stać, co umiem i z optymizmem patrzę na kolejne wyzwania – mówi Artur Ratajczak.

Kibice MKS-u w kolejnym sezonie zobaczą w kadrze zespołu aż dziesięciu nowych zawodników. Nazwiska czworga z nich są już znane – do zespołu dołączą TJ Sanders, Rafał Sobański, Bartosz Schmid oraz David Sossenheimer. – Zmiany w zespole oceniam pozytywnie. Powiew świeżości jest wskazany, zarówno na ławce trenerskiej jak i w składzie. Od początku okresu przygotowawczego musimy zadbać o atmosferę w szatni, a na treningach dawać z siebie maksimum- dodał kapitan.

opracowanie: Aleksandra Leszczyńska
źródło: mksbedzin.pl, fot. Kinga Grzonkowska