I kolejny bardzo ciekawy transfer ma znów miejsce w Zawierciu. Do Armii Jurajskich Rycerzy dołączył dziś Maximiliano Cavanna. Reprezentant Argentyny podpisał z polskim klubem dwuletni kontrakt. 

– To siatkarz z dużym międzynarodowym doświadczeniem, w najlepszym wieku dla rozgrywającego – chwali Argentyńczyka trener Igor Kolaković. – Przychodzi do Zawiercia i polskiej ligi z ambicją, by udowodnić swoje umiejętności, dzięki którym tak błyszczy w reprezentacji. Jego obecność powinna nam pozwolić znacząco przyspieszyć grę w nadchodzących rozgrywkach – dodaje czarnogórski szkoleniowiec.

W ostatnim sezonie Maximiliano znowu trafił do Włoch, do ekipy beniaminka, Gas Sales Piacenza. W momencie przerwania rozgrywek zespół prowadzony przez Andreę Gardiniego zajmował 10. miejsce w tabeli.

– Wybrałem Zawiercie, bo lubię wyzwania – mówi nowy rozgrywający Jurajskich Rycerzy. – PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, do tego śledzi ją mnóstwo osób. Nie mogę się już doczekać, gdy wyjdę na boisko i poczuję wsparcie z trybun – dodaje Cavanna.

– Rozgrywający ma szczególnie duży wpływ na styl gry drużyny, w związku z tym przywiązywaliśmy do tej pozycji bardzo dużą wagę. Cieszę się, że udało się zaprosić do współpracy Maksa. Jest to doświadczony, choć, jak na swoją pozycję, dopiero 32-letni zawodnik – chwali Argentyńczyka prezes Kryspin Baran. – Prezentuje bardzo szybko, radosny, emocjonalny styl. Gra dokładnie taką siatkówkę, jaką chcemy widzieć w wykonaniu naszego zespołu. Osobiście jest to bardzo przyjazny i pogodny człowiek. Ostatni sezon spędził z trenerem Gardinim, który bardzo go wychwalał zarówno pod względem sportowym, jak i osobowościowym. Dlatego też podjęliśmy rozmowy i jestem przekonany, że Maxi będzie reżyserował bardzo ciekawe widowiska na naszych boiskach – dodaje Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

źródło/foto: Aluron Virtu CMC Zawiercie