Doświadczona przyjmująca po niespełna dwóch latach spędzonych w Budowlanych, zmienia barwy klubowe. Nowy sezon spędzi w ekipie wrocławianek.

Zawodniczka trafiła do Łodzi w trakcje sezonu 2018/19. Poprzednio broniła barw drużyny z Radomia. W tym też sezonie stanęła na drugim stopniu podium Mistrzostw Polski. Miniony rok nie był dla jej drużyny tak szczęśliwy. Zakończyły do na piątym miejscu w ligowej tabeli.

Anna Bączyńska swój debiut w ekstraklasie zaliczyła w sezonie 2012/13. Broniła wówczas barw teamu z Bydgoszczy. Nowa przyjmująca wrocławianek poprzedni sezon zakończyła z dorobkiem 166 punktów oraz jedną statuetką MVP.

Wybrałam Wrocław, ponieważ stawiam na kluby, w których praca indywidualna z siatkarką jest na pierwszym miejscu. Już od pierwszej rozmowy z Wojtkiem czułam, że Wrocław to klub, w którym chcę być. Spodobał mi się również plan jaki został mi przedstawiany, na stworzenie zespołu – powiedziała Anna Bączyńska, przyjmująca #VolleyWrocław.

– Dzisiaj do naszej drużyny dołączyła młoda i zarazem bardzo doświadczona siatkarka. Wicemistrzyni Polski i uczestniczka siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Jestem przekonany, że to transfer na jaki czekali nasi kibice, a dzięki Ani będziemy mieć wiele powodów do radości – komentuje transfer Jacek Grabowski.

Aktualnie skład wrocławianek wygląda następująco: Anna Bączyńska, Natalia Murek, Paula Słonecka, Joanna Chorąża, Julia Kleszcz,  Karolina Pancewicz, Agnieszka Adamek, Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek, Weronika Wołodko, Małgorzata Jasek i Izabella Rapacz. Wrocławianki prowadzić będzie duet: Wojciech Kurczyński i Dawid Murek.

źródło: #VolleyWrocław, fot. Artur Stachniak