Cucine Lube Civitanova dokonało kolejnego głośnego transferu. Nowym siatkarzem Biancorossich został Amir Ghafour. 

Dla Amira Ghafoura będzie to drugi sezon w lidze włoskiej. Atakujący zdecydował się na przenosiny na Półwysep Apeniński we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to trafił do Vero Volley Monza. W barwach tego zespołu zagrał w 28 meczach Superlega Credem Banca, w których zdobył łącznie 348 punktów. Wcześniej niespełna 28-latek występował w drużynach ligi irańskiej, dwukrotnie sięgając po wicemistrzostwo kraju.

Atakujący jest również wielokrotnym reprezentantem Iranu. Z drużyną narodową zagrał choćby na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro czy mistrzostwach świata w 2014 i 2018 roku. Persowie z Ghafourem w składzie dwukrotnie zostali mistrzami Azji. Stanęli także na najniższym stopniu podium Pucharu Wielkich Mistrzów.

– Cieszę się, że dołączam do takiego klubu jak Cucine Lube Civitanova. Moim celem jest rywalizować w tych barwach o najwyższe cele i zdobywać ważne trofea. Dziękuję za wsparcie fanom, którzy są liczni i pełni pasji. Po sezonie spędzonym w Monzy wiem już, że będę mógł nosić koszulkę jednego z najlepszych zespołów ligi włoskiej. Jestem dumny, że zagram razem z mistrzami. Będziemy chcieli razem zrobić duże rzeczy – mówi nowy atakujący Biancorossich.

Pozyskanie Ghafoura ucięło wszelkie spekulacje na temat powrotu do Cucine Lube Bartosza Kurka. Wcześniej mistrzowie Włoch ściągnęli bowiem innego atakującego, Kamila Rychlickiego, a na środku siatki w zespole Ferdinando De Giorgiego wystąpi kolejny obcokrajowiec – Mateusz Bieniek.

źródło: lubevolley.it
fot. FIVB