Drużyna z Radomia znalazła następczynię byłej już przyjmującej Radomki – Mii Jerkov. Została nią Amerykanka Veronica Jones-Perry. Zawodniczka ostatnio reprezentowała przedstawiciela Włoskiej Serie A.

Obecny sezon nie układa się po myśli E.Leclerc Radomki Radom. Podopieczne Adama Grabowskiego zajmują bowiem przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Dodatkowo szeregi drużyny opuściła jedna z zapowiadanych przed startem sezonu gwiazd. Klub był więc zmuszony poszukać jej zastępczyni i uzupełnienia składu na pozycji przyjmującej. Wybór padł na Amerykankę Veronica Jones-Perry, która ostatnimi czasy grała we Włoszech w drużynie Brescia Valsabinna Banca.

Młoda zawodniczka, na pewno głodna gry, która, wierzymy, że będzie wzmocnieniem przed rundą rewanżową. – powiedział o transferze Thomas Renard, Prezes E.Leclerc Radomki. -„Po grze w lidze uniwersyteckiej na pewno ma motywację, żeby pokazać się z jak najlepszej strony w dorosłej siatkówce. Dodatkowo szukaliśmy wzmocnień, bo wszyscy wiemy, jak wygląda nasza sytuacja w LSK” – dodaje.

Zawodniczka będzie mogła wystąpić w dzisiejszym meczu z Energą MKS Kalisz.

Cały weekend próbowaliśmy dopiąć występ Veronici w meczu z Kaliszem. Udało się i zobaczymy ją dzisiaj na boisku!  – powiedział Łukasz Kruk, dyrektor Klubu. – Dziękujemy Amerykańskiej Federacji Siatkówki, Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz Polskiej Lidze Siatkówki za pomoc. 

źródło: E.leclerc Radomka Radom, fot. Artur Stachniak