Aluron Virtu Warta Zawiercie poinformowała na swojej stronie internetowej o przedłużeniu kontraktu z przyjmującym Alexandre Ferreirą na kolejny sezon.

Alexandre Ferreira dołączył do Jurajskich Rycerzy jesienią 2018 roku. W żółto-zielonych barwach rozegrał 20 spotkań, w których zdobył łącznie 268 punktów. Wcześniej reprezentował barwy takich klubów jak m.in. Itas Diatec Trentino czy Ziraat Bankasi Ankara.

W wywiadzie dla klubowego portalu Ferreira przyznaje, czwarte miejsce w PlusLidze z ubiegłego sezonu było niezłym wynikiem, jednak pragnie wraz z zespołem walczyć o jeszcze wyższe cele. – Czwarte miejsce jest oczywiście dobre dla klubu ale myślę, że mogliśmy zagrać lepiej. Przez jednego seta nie weszliśmy do finału. Jesteśmy tym trochę rozczarowani ale w kolejnym sezonie będzie okazja by zagrać jeszcze lepiej – mówi.

Portugalski siatkarz podkreśla, że czuje się w klubie bardzo dobrze i jest zadowolony zarówno z poziomu rozgrywek, jak i z możliwości doskonalenia swoich umiejętności. – W klubie przyjęto i traktowano mnie bardzo dobrze – docenia przyjmujący. Gra w PlusLidze w tym momencie jest dobra dla mojej kariery. Wszyscy zawodnicy powinni grać na tym poziomie, na którym obecnie znajduje się PlusLiga – twierdzi.

Alexandre Ferreira jest kolejnym zawodnikiem, z którym władze klubu przedłużyły kontrakt. Wcześniej pojawiły się informacje, że w Aluron Virtu Warcie Zawiercie zostaje także inny przyjmujący, Marcin Waliński, a także Grzegorz Bociek, Taichiro Koga oraz Mateusz Malinowski.

Portugalski przyjmujący jest kapitanem reprezentacji swojego kraju, z którą aktualnie bierze udział w zmaganiach Ligi Narodów. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego po trzech turniejach zajmują trzynastą lokatę.

opracowanie: Monika Pięta
fot. Kinga Grzonkowska/s-w-o.pl