Środkowy reprezentacji Rosji, Aleksander Wołkow został nowym zawodnikiem Dynama Moskwa. 18 stycznia, wraz ze swoim nowym zespołem zmierzy się w Lidze Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 

Mistrz olimpijski z Londynu obecny sezon rozpoczął w barwach Gazpromu Surgut, z którym był związany tylko przez dwa miesiące. Kontrakt z tym klubem rozwiązany został za porozumieniem stron po tym, jak Wołkow nie sprawdził się na pozycji przyjmującego. Wczoraj Wołkow podpisał umowę z Dynamem Moskwa, która obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu.

-Gdy z moim agentem rozglądaliśmy się za nowym klubem, błyskawicznie przyszedł nam do głowy pomysł gry w Dynamie Moskwa. To utytułowany klub, walczący o medale zarówno w Rosji, jak i w Europie. Jeśli zdrowie dopiszę, chciałbym być jak największym wzmocnieniem zespołu.- mówi rosyjski środkowy.

W przeszłości Wołkow reprezentował już barwy Dynama, w latach 2002-2004 i 2005-2010. Oprócz tego był też zawodnikiem takich klubów, jak Zenit Kazań, czy Bre Banca Lannutti Cuneo. W reprezentacji Rosji zagrał w 172 meczach i odniósł z nią swój największy sukces – mistrzostwo olimpijskie. 18 stycznia, jego nowa drużyna w ramach Ligi Mistrzów, podejmować będzie mistrza Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

źródło: polsatsport.pl, foto: FIVB