Asseco Resovia Rzeszów ogłosiła nazwisko nowego trenera. Zgodnie z przewidywaniami został nim Alberto Giuliani. Kontrakt będzie obowiązywał przez sezon 2020/2021.

Po zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa sezonie 2019/2020, kluby zaczynają już myśleć o kolejnej kampanii. Asseco Resovia Rzeszów aktywność na rynku transferowym zapoczątkowała podpisaniem rocznej umowy z włoskim szkoleniowcem.

55-letni Giuliani to jedno z głośniejszych nazwisk na trenerskim rynku. Nowy szkoleniowiec Asseco Resovii pracował w takich markach, jak Bre Banca Lanutti Cuneo, Cucine Lube Civitanova, LPR Piacenza czy Halkank Ankara. Na koncie ma m.in. dwa tytuły mistrza Włoch, dwa Superpuchary i jeden Puchar Italii.

W minionym roku Giuliani objął reprezentację Słowenii. Pod jego wodzą Klemen Cebulj i spółka wywalczyli awans do Ligi Narodów, ale przede wszystkim zdobyli srebro mistrzostw Europy, które współorganizowali. W półfinale czempionatu przed własną publicznością Słoweńcy ograli reprezentację Polski 3:1, pozbawiając biało-czerwonych marzeń o tytule.

Do Rzeszowa Giuliani przychodzi z misją odbudowy zespołu. Przed trzema laty Pasy uplasowały się tuż za podium PlusLigi i od tego czasu nieustannie pikują w dół. W zakończonej niedawno kampanii rzeszowianie prezentowali się już nad wyraz fatalnie. W ostatecznej klasyfikacji zajęli przedostatnie, trzynaste miejsce. Działacze utytułowanego klubu z Podkarpacia cały czas marzą jednak o powrocie na szczyt i w tym celu powierzyli zespół włoskiemu szkoleniowcowi.

źródło: assecoresovia.pl

fot. Magdalena Gajek/s-w-o.pl