Kolejna zawodniczka przedłużyła swój kontrakt z aktualnymi wicemistrzyniami Polski. Przyjmująca Agata Babicz spędzi drugi sezon w Grot Budowlanych Łódź.

Zawodniczka związała się z łódzką drużyną w minionym sezonie. Nie okazał się on dla niej jednak zbyt szczęśliwy. Podczas rozgrywek ligowych doznała bowiem dość poważnej kontuzji, która wyeliminowała ją z dalszej gry. Obecnie jest w trakcie rehabilitacji i walczy, by w kolejnym sezonie móc wesprzeć swoje koleżanki na boisku. Klub docenił jednak jej sportowe zaangażowanie i postanowił przedłużyć z nią współpracę o kolejny sezon.

Cieszę się, że dostałam propozycję dalszej gry w Łodzi. Prezes bardzo mnie zaskoczył, bo od razu po mojej kontuzji zaproponował mi dalszą współpracę. Fajnie, że nadal będę mogła grać o najwyższe cele i Lidze Mistrzyń – powiedziała Agata Babicz.

– Agata to doświadczona zawodniczka, która świetnie trzyma przyjęcie. Mimo niskiego wzrostu, ma bardzo dobrą dynamikę i często była wiodącą zawodniczką na siatce, kończąc wiele piłek. Po tym jak doznała urazu reprezentując barwy mojego klubu nie wyobrażałem sobie, że mogę nie przedłużyć z nią kontraktu. Adzia to prawdziwy walczak i oddaje całe serce siatkówce. Cieszę się, że przedłużyła kontrakt i w przyszłym sezonie będzie dalej w naszym zespole – dodaje prezes klubu Marcin Chudzik.

źródło: Grot Budowlani Łódź, fot.: Katarzyna Kozłowska