Beniaminek zbliżającego się sezonu potwierdził pozyskanie nowej zawodniczki. Będzie nią libero Adriana Adamek, która ostatnio broniła barw DPD Legionovi Legionowo.

Dla zawodniczki będzie to powrót w rodzinne strony. Jest wychowanką Sparty Warszawa. W latach 2012-14 reprezentowała kolejny warszawski klub – MOS Wola. Wywalczyła z nim wicemistrzostwo Polski juniorek. Kolejny rok spędziła w Bydgoszczy, by na następne sezony przenieść się do Legionovii. Z juniorską drużyną z Legionowa sięgnęła po dwa Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Tam zadebiutowała również w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Nowa libero Wisły ma w swym dorobku także występy w seniorskiej reprezentacji Polski. W 2016 roku rywalizowała w Lidze Europejskiej.

Adriana Adamek jest pierwszą zawodniczką, którą klub pozyskał przed występami w Lidze Siatkówki Kobiet. W drużynie pozostaną rozgrywająca Elena Nowgorodczenko, przyjmujące Katarzyna Marcyniuk oraz Ewelina Mikołajewska, środkowe Katarzyna Połeć i Agnieszka Banasiak. W najbliższych dniach poznamy nazwiska kolejnych przedstawicielek warszawskiego klubu, które poprowadzi doświadczony szkoleniowiec Adam Grabowski.

źródło: Wisła Warszawa, fot.