Adrian Stańczak zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z GKS-em Katowice. Libero zostanie w klubie jeszcze przez najbliższy sezon. 

Doświadczony libero wcześniej występował w innych polskich klubach takich jak m.in. Cerrad Czarni Radom czy AZS Częstochowa. Adrian Stańczak dołączył przed sezonem 2016/2017 do katowickiego zespołu, który wówczas debiutował w rozgrywkach PlusLigi. Ekipa z Katowic ostatecznie zajęła 10. miejsce a libero był jednym z ważnych filarów drużyny. To już czwarty gracz, który zdecydował się na pozostanie w katowickim klubie na kolejny sezon. Wcześniej nowy kontrakt podpisał Karol Butryn, Rafał Sobański i Bartłomiej Krulicki. W sztabie także nie zabrakło przedłużeń – zespół nadal trenował będzie Piotr Gruszka, a przygotowaniem fizycznym siatkarzy zajmie się Andrzej Zahorski.

Adrian od początku bardzo pozytywnie podchodził do projektu, jaki realizujemy w Katowicach. Sprawdził się u nas, praktycznie cały sezon grał na wysokim poziomie. Stąd decyzja, aby przedłużyć z nim kontrakt na kolejny rok – mówił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Klub – i my jako zawodnicy – mamy spore ambicje. Choć byliśmy beniaminkiem PlusLigi, to ostatni sezon był dla nas bardzo udany. Ciężką pracą chcemy to podtrzymać. Dlatego cieszę się, że wciąż będę mógł być częścią GieKSy i budować siatkarską przyszłość Klubu – komentował Adrian Stańczak.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu