GKS Katowice kontynuuje ofensywę na rynku transferowym. Kolejnym graczem zakontraktowanym przez klub z Górnego Śląska jest Adrian Buchowski.

Adrian Buchowski urodził się w Zielonej Górze i tam też zdobywał pierwsze siatkarskie szlify. Następnie podjął decyzję o wyjeździe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie spędził trzy lata. Po ukończeniu szkoły trafił do Jastrzębskiego Węgla, a później reprezentował barwy Siatkarza Wieluń, Ślepska Suwałki czy Effectora Kielce. W tym ostatnim zespole pracował z Dariuszem Daszkiewiczem, który w przyszłym sezonie poprowadzi GKS Katowice.

Następnie przyjmujący przeniósł się do Indykpolu AZS Olsztyn, a w zakończonych niedawno rozgrywkach był graczem MKS-u Będzin. W barwach klubu z Zagłębia Dąbrowskiego wystąpił w 23 meczach PlusLigi, zdobywając łącznie 153 punkty. Kolejnym krokiem w karierze Buchowskiego będzie katowicki GKS.

– To bardzo solidny i doświadczony zawodnik, który z dobrej strony pokazał się już w kilku klubach PlusLigi. Współpracował już także z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem i dobrze wpisuje się w model drużyny, którą budujemy – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki w GKS-ie.

Adrian Buchowski to czwarty zawodnik, który trafił do klubu z Katowic w tym oknie transferowym. Wcześniej z GKS-em związali się Jan Firlej, Wiktor Musiał oraz Jakub Jarosz, a kontrakty przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. Nowym trenerem drużyny został zaś Dariusz Daszkiewicz.

źródło, fot: siatkowka.gkskatowice.eu