W Olsztynie „gasił pożary”, czy zatem w Będzinie „wskrzesi ogień”? Adrian Buchowski to pierwszy zawodnik pozyskany przez MKS w bieżącym okienku transferowym. 

Nowy nabytek MKS-u, mierzący 194 cm wzrostu, urodził się 30 września 1991 roku w Zielonej Górze, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszej Trzynastce. Następnie występował w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, Jastrzębskim Węglu, Siatkarzu Wieluń, Ślepsku Suwałki, Effectorze Kielce i Indykpolu AZS Olsztyn, z którego trafił właśnie do Będzina.

– Po dwóch sezonach w Olsztynie, gdzie często pełniłem rolę “strażaka”, czuję głód gry i chcę pokazać pełnię moich umiejętności, to na co tak naprawdę mnie stać. Powodów zmiany klubu było kilka, ale chyba najważniejszym była chęć spędzania większej ilości czasu na boisku – przyznaje Adrian Buchowski.

Przyjmujący w przeszłości występował również w biało-czerwonych barwach, w których zdobył złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2009), tytuł najlepiej punktującego mistrzostw Europy kadetów (2009) oraz brązowy krążek Ligi Europejskiej (2015).

źródło: mksbedzin.pl