Wielkimi krokami zbliża się sierpień, a wraz z nim start przygotowań do sezonu 2015/2016. Bydgoszczanie rozpoczną w poniedziałek ostatnie dwa tygodnie wolnego. Później spotkają się na pierwszych wspólnych zajęciach.

Start przygotowań do sezonu 2015/2016 trener Piotr Makowski zaplanował na 17 sierpnia. Tym samym będzie miał ponad dwa miesiące czasu, by optymalnie przygotować zespół do inauguracji rozgrywek. Od pierwszego dnia w treningach udział brać będzie Brazylijczyk – Murilo Radke.

Podopieczni Piotra Makowskiego pierwsze zajęcia odbywać będą na własnych obiektach, jednak już pod koniec drugiego tygodnia treningów wyjadą na obóz. Tradycyjnie już nasi siatkarze udadzą się do Cetniewa, gdzie nad formą pracować będą przez 10 dni. Do Bydgoszczy wrócą 6 września i już do startu rozgrywek przygotowywać będą się korzystając głównie z hali Łuczniczka i siłowni.

Pierwszy turniej towarzyski zaplanowany został na ostatni weekend września w Rypinie. Tydzień później zagramy sparing w Grudziądzu, a w dniach 16-18.10.2015 udamy się do Warszawy, gdzie rozegrany zostanie Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Czeka nas także mecz towarzyski w Inowrocławiu, a tuż przed startem ligi weźmiemy udział w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.

Oczywiście nie zapominamy o prezentacji drużyny, która będzie wyjątkowym i bardzo ważnym wydarzeniem, ponieważ będzie to początek obchodów 10-lecia w PlusLidze!  Prezentacja i mecz pokazowy z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się 21 października.

Aktualna kadra zespołu na sezon 2015/2016:

Rozgrywający: Murilo Radke, Nikodem Wolański

Atakujący: Jakub Jarosz, Bartosz Krzysiek,

Środkowi: Wojciech Jurkiewicz, Grzegorz Kosok, Jan Nawakowski, Mateusz Siwicki,

Przyjmujący: Wojciech Ferens, Dawid Murek, Łukasz Wiese, Jan Lesiuk,

Libero: Tomasz Bonisławski, Michał Żurek.