Dla Klaudii Alagierskiej miniony sezon był znakomity. Została mistrzynią Polską oraz została najlepszą blokującą Ligi Siatkówki Kobiet. Obecnie z dobrej strony pokazuje się w Lidze Narodów. Dlatego też kibiców ŁKS na pewno ucieszy informacja, że ta zdolna środkowa zostanie w ich klubie na kolejny sezon. 

23-letnia zawodniczka dołączyła do Łódzkich Wiewiór z Legionovii Legionowo. W sezonie 2017/2018, jeszcze grając w Legionovii, była jedną z czołowych blokujących ekstraklasy. Nic dziwnego, że utalentowaną środkową chciał pozyskać prezes Hubert Hoffman. Ta decyzja okazała się strzałem w „10”. Klaudia niejednokrotnie pokazała, że na środku siatki ma niesamowite wyczucie. Dzięki temu triumfowała w sezonie 2018/2019 w rankingu najlepiej blokujących ligi. Zespół mógł liczyć na swoją środkową również na zagrywce i w ataku.

Efektem świetnej gry był m.in. tytuł MVP trzeciego meczu finałowego o mistrzostwo Polski. – To jest naprawdę utalentowana młoda dziewczyna – powiedziała o swojej koleżance Marta Wójcik, kapitan Łódzkich Wiewiór. – Pracuje ciężko nad sobą i bardzo profesjonalnie podchodzi do tego co robi.

W sezonie 2019/2020 w barwach mistrza Polski obok Klaudii Alagierskiej na pewno zobaczymy: Darię Szczyrbę, Monikę Bociek Krystynę Strasz oraz Aleksandrę Wójcik.

źródło: ŁKS Commercecon Łódź/foto.: Katarzyna Kozłowska