Słowacja pokonała Meksyk w trzech setach w grupie G Ligi Światowej 2015.

fot. fivb.org

Flavio Gulinelli, trener Słowacji:

Zaprezentowaliśmy się lepiej z Meksykiem niż z Chinami, co znaczy, że nie jestem całkowicie usatysfakcjonowany, ponieważ niektórzy zawodnicy mieli swoje problemy, szczególnie w bloku. Wyjdziemy na kolejny mecz z Grekami z niewielką przewagą, dzięki wygranej w trzech setach. Zawodnicy mieli lepsze nastawienie i poprawili swoją grę.

Michal Masny, kapitan Słowacji:

Cieszy nas wygrana, a zrobienie tego w trzech setach daje nam szansę na szybszą regenerację. Wilgotność jest tutaj wysoka, trudno jest grać w takich warunkach. Naszym kolejnym przeciwnikiem jest Grecja i jestem przekonany, że sztab przygotuje najlepszy możliwy plan gry.

Roberto Vilches, trener Meksyku:

Mój zespół jest młody i dlatego mamy wzloty i upadki. To nasza szansa na zbudowanie siły drużyny. Ta grupa zawodników trenuje ze sobą dopiero od miesiąca i mamy wysokie oczekiwania. Kilku siatkarzy nam brakuje, ale zagrają w kolejny weekend i mam nadzieję, że wyniki będą lepsze.

Tomas Aguilera, kapitan Meksyku:

Plan gry Słowacji był lepszy niż nasz. Przed nami jeszcze jutrzejszy mecz i te w następny weekend, więc nasza pozycja w Lidze Światowej może się jeszcze zmienić. Musimy przeanalizować nasze błędy i popracować nad ich poprawą. Musimy także poprawić nasze nastawienie.