Biało-czerwoni przegrali dzisiaj swój pierwszy mecz w Japonii z drużyną Iranu. Podopieczni Raula Lozano dzięki pokonaniu Polski zakwalifikowali się na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.
fot. FIVB

fot. FIVB

Raul Lozano, trener reprezentacji Iranu:
Czuję się niezwykle szczęśliwy. To jest szczególny czas, ponieważ ten awans na Igrzyska Olimpijskie jest historycznym momentem dla irańskiej siatkówki. Kibice tego kraju czekali bardzo długo na występ swojej reprezentacji na Igrzyskach. Nie chcę rozmawiać o statystykach. Jestem zadowolony z ostatecznego wyniku. Będziemy dzisiaj świętować wywalczenie biletów do Rio.
Mir Saied Marouflakrani, kapitan reprezentacji Iranu:
Nadszedł czas by świętować. Po raz pierwszy w historii irańskiej siatkówki awansowaliśmy na Igrzyska Olimpijskie. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Nie udało nam się zakwalifikować cztery lata temu, kiedy przegraliśmy jeden set. To był bardzo zły moment dla nas. Dla niektórych z nas to jest ostatnia szansa na grę w Igrzyskach Olimpijskich. Tworzymy historię!
Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:
Przed tym meczem mieliśmy już kwalifikację olimpijską, dlatego motywacja u nas była inna. My już przygotowujemy się pod kątem Igrzysk. Nasi zawodnicy zagrali dzisiaj najlepiej jak potrafili. Jestem usatysfakcjonowany postawą graczy, zwłaszcza w dwóch ostatnich setach. Gratuluję Iranowi wywalczenia awansu.
Piotr Nowakowski, środkowy reprezentacji Polski:

Gratuluję Iranowi zwycięstwa i awansu na Igrzyska Olimpijskie. To był ciężki mecz dla nas. My już mieliśmy zagwarantowane bilety do Rio, dlatego graliśmy z uśmiechem na naszych twarzach. Iran to dobry zespół. Na ostatecznym wyniku zaważyły dwie lub trzy piłki, gdyby akcje potoczyłyby się inaczej, wynik mógłby być zupełnie inny.

źródło: fivb.com