Biało-czerwoni po zwycięstwie nad Wenezuelą zapewnili sobie już bilet do Rio. Zapis z konferencji prasowej znajduje się poniżej.
PolandteamcelebratesvictoryoverCanada
Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:
Przebyliśmy długą drogę, żeby w końcu zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie. Rozegraliśmy wiele turniejów, w tym ponad 20 meczów. Jesteśmy teraz silniejsi i bogatsi w doświadczenie. Bardzo chcieliśmy zakwalifikować się już dzisiaj. To nam się udało. Jestem niezmiernie szczęśliwy.
Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:
To fantastyczne uczucie brać udział w Igrzyskach Olimpijskich drugi raz z rzędu. Nasze marzenie się spełniło. Nie udało nam się awansować z Pucharu Świata ani turnieju kontynentalnego w Berlinie, ale ostatecznie lecimy do Rio! Wygraliśmy pięć spotkań z rzędu chociaż poziom naszej gry nie jest najlepszy. Teraz lecimy do Brazylii i postaramy się tam wygrać.
Vincenzo Nacci, trener reprezentacji Wenezueli:
Zagraliśmy dzisiaj całkiem nieźle. Rytm naszej gry i szybkie piłki wyglądały dobrze. Polska to silny zespół, trudno nam było z nimi walczyć.
Kervin Pinerua, kapitan reprezentacji Wenezueli:
To był ciężki mecz. Graliśmy w końcu z Mistrzami Świata. Popełniliśmy dzisiaj więcej błędów niż w poprzednich spotkaniach. To, co musimy teraz zrobić, to pracować ciężej przed następnym turniejem.
źródło: fivb.com