W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego w Tokio reprezentacja Polski w pięciu setach pokonała Kanadę. Poniżej znajdują się wypowiedzi zawodników i trenerów obu ekip.
cev.lu

fot. cev.lu

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:
To było bardzo ważne zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że Kanadyjczycy mogą zagrać lepiej niż w zeszłym roku. Dokładnie przeanalizowaliśmy ich grę na podstawie materiałów wideo. Ich skrzydłowi grali dobrze w zagrywce i ataku. Musieliśmy zagrać dobrze, żeby z nimi wygrać. Jestem szczęśliwy, moi zawodnicy pokazali prawdziwy charakter. To jest niezwykle istotne w turniejach tego typu.
Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:
Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z powodu tego zwycięstwa. Pierwszy wygrany mecz przybliża nas do marzeń. Nie zagraliśmy dzisiaj tak dobrze, jak tego oczekiwaliśmy, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy.

Mateusz Bieniek, środkowy reprezentacji Polski:

Pierwszy mecz na każdym turnieju jest zawsze stresujący. Będziemy kontynuować nasz marsz, żeby uzyskać kwalifikację olimpijską.

Glenn Hoag, trener reprezentacji Kanady:

Polska zagrała lepiej w piątym secie, lepiej serwowali i przyjmowali zagrywkę. Jestem dumny z moich chłopaków. Gavin Schmitt wraca po dwóch poważnych operacjach, świetnie widzieć go w takiej formie na boisku. Jestem szczęśliwy, z powodu jego powrotu. Mam nadzieję, że będzie grał w siatkówkę jeszcze przez wiele lat.

Rudy Verhoeff, kapitan reprezentacji Kanady:

Na koniec dzisiejszego meczu to Polacy lepiej serwowali i zagrywali. Te czynniki były decydujące w tie-breaku. Wywarli na nas dużą presję. Jestem zadowolony z naszej odporności ale nie satysfakcjonuje mnie wynik. Zdobyliśmy jednak jeden punkt w tym meczu i to jest istotne.

źródło: fivb.com