Francja uzyskała dzisiaj awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zapis konferencji prasowej z meczu z Wenezuelą znajduje się poniżej.
EarvinNgapethofFrancespikestheballagainstBartoszKurekofPoland
Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:
Dzisiaj zdobyliśmy upragniony bilet do Rio. Jestem niezmiernie szczęśliwy z tego powodu. Wenezuela zagrała dobrze. My potrzebowaliśmy dwóch wygranych setów, żeby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie, ale mimo tego bardzo się denerwowaliśmy. Nie graliśmy z właściwym sobie rytmem. Awans do Rio to było marzenie każdego z nas.
Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:
Czekałem na ten dzień bardzo długo. Cztery lata temu nie udało nam się awansować na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. W Europie jest bardzo dużo dobrych drużyn, dlatego jestem dumny z tego osiągnięcia dzisiaj! Mam nadzieję, że pokażemy jeszcze jak dobrym zespołem jesteśmy i zagramy najlepiej jak potrafimy w Rio.
Antonin Rouzier, atakujący reprezentacji Francji:
Laurent Tillie powołał mnie cztery lata temu do narodowej reprezentacji. Powiedział wtedy, że celem jest Rio. Cały proces przygotowań zaczęliśmy już wtedy, cała drużyna poświęciła bardzo wiele, dlatego teraz nasze zadowolenie jest jeszcze większe. Chciałbym podziękować trenerowi. Mamy teraz szansę na zdobycie medalu podczas Igrzysk Olimpijskich.
Vincenzo Nacci, trener reprezentacji Wenezueli:
Gratuluję drużynie przeciwnej awansu na Igrzyska. Nasz zespół gra coraz lepiej z każdym meczem. Pracujemy ciężej. Wszystkie zespoły na tym turnieju są niezwykle mocne. Nie udało nam się wywalczyć biletów do Rio, ale pracowaliśmy bardzo ciężko. Skupiamy się teraz na kolejnym turnieju, jakim jest Liga Światowa.
Kervin Pinerua, kapitan reprezentacji Wenezueli:
To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Nasz atak i obrona funkcjonowały bardzo dobrze. Francja jest bardzo mocnym zespołem. Nam udało się zagrać własną siatkówkę. Teraz skupiamy się na rozgrywkach Ligi Światowej.
źródło: fivb.com