Francja dzisiaj bez problemów wygrała z reprezentacją Kanady. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.
Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:
Cieszę się z dzisiejszej wygranej. Potrzebujemy jeszcze jednego zwycięstwa, żeby być pewnym wyjazdu do Rio. Musimy zachować naszą koncentrację w kolejnym meczu. Stworzyliśmy dzisiaj dobre widowisko jako zespół. Musimy zagrać dobrze przeciwko Wenezueli i Japonii.
Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:
Dzisiejsze zwycięstwo jest niezwykle istotne. Czujemy, że Rio jest już blisko. Kanada dała dzisiaj odpocząć swoim najlepszym graczom, nie spodziewaliśmy się tego, dlatego ten mecz był dla nas bardzo trudny.
Glenn Hoag, trener reprezentacji Kanady:
Francja to jeden z najlepszych zespołów nie tylko na tym turnieju, ale również i na świecie. Trójkolorowi są prawdopodobnie najlepiej wyszkoloną technicznie drużyną. Ostrzegałem przed tym swoich zawodników. My dzisiaj zmagaliśmy się z brakiem koncentracji. Musimy teraz skupić się na dwóch kolejnych meczach z Japonią i Chinami.
Rudy Verhoeff, kapitan reprezentacji Kanady:
Francja zagrała dzisiaj bardzo dobre spotkanie. My mieliśmy długie przestoje w grze, co było spowodowane dobrym serwisem i blokiem rywali. Franycuzi znakomicie grali w obronie przez co mogli zdobywać punkty kontratakiem. My musimy skupić się na kolejnych dwóch meczach, żeby zdobyć bilet do Rio. To jest nasz cel.
źródło: fivb.com